صفحه اصلی > سمینار
یکی از برنامه های در نظر گرفته شده برای اجرا در زمان برپایی جشنواره برگزاری همایش های معرفی سایتهای برتر می باشد.
همایشهای فوق در مناطق مختلف شهر تهران و با حضور مدیران سایتهای برتر و با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایجاد کسب و کارهای اینترنی دنبال خواهد شد.
قطعاً شنیدن سرگذشت چگونگی راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق برای کسانی که می خواهند در فضای مجازی به عنوان یک کارآفرین اینترنتی شناخته شوند بسیار جذاب خواهد بود.
علاقمندان می توانند از طریق همین سایت و بصورت رایگان در سمینارهای فوق ثبت نام و شرکت نمایند.

سرگذشت جفری بیزوس مدیر سایت آمازون


جفری زمانی به دنیا آمد که مادرش هنوز دهه دوم زندگی اش را به پایان نرسانده بود. اوتنها چندماه پس از اولین سالگرد ازدواج شان از پدر جفری جدا شد . زمانی که جفری 4 ساله بود ،‌مادرش دوباره ازدواج کرد. ناپدری جفری ، " مایک بیزوس" درکوبا به دنیا آمده بود و زمانی که تنها 15 سال داشت به تنهایی به آمریکا فرارکرده و خود را وارد دانشگاه کرده بود.

" جفری" از همان دوران کودکی علاقه بسیاری به علوم نشان می داد. او از " آژیر برقی" استفاده می کرد تا خواهر و برادر کوچکترش را از ورود به اتاقش باز دارد. "جفری" همچنین گاراژ اتومبیل خانواده را به آزمایشگاه خود تبدیل کرده بود تا پروژه های علمی خودرا درآن آزمایش کند . دردوران تحصیل جفری دردبیرستان ، خانواده او به ایالت فلوریدا نقل مکان کردند و در میامی مستقر شدند . او دردوران تحصیل عاشق کامپیوترها شد و همچنین توانست عنوان شاگرد اولی را در کلاس از آن خود کند. جفری در حالی به دانشگاه پرینستون وارد شد که قصد داشت دررشته فیزیک تحصل کند . اما چرخ روزگار و تصمیم خود او باعث شد که دوباره به سمت علاقه اش ، یعنی کامپیوتر رود و دراین رشته و مهندسی الکترونیک فارغ التحصیل شود. بعدازاین که جف از دانشگاه فارغ التحصیل شد، به منطقه بورس بازی های آمریکا یعنی "وال استریت" رفت و در آنجا مشغول به کار شد. درآن زمان نیاز وال استریت به فارغ التحصیلان کامپیوتر زیاد بود. چراکه آنها لازم داشتند تقاضای بازار را از طریق فعالیت های کامپیوتری بسنجند .

او سپس به Fitel رفت و درآنجا که شرکتی برای ساخت شبکه تجارت بین المللی بود، مشغول به کارشد. بعد از مدتی به shaw رفت و درآنجا استخدام شد.

Shaw شرکتی بود که منحصرا در خصوص کار کامپیوترها در بازار بورس فعالیت می کرد. درحالی که جف در آنجا مشغول به کار بود ، باهمسر آینده خود یعنی خانم مکنزی آشنا شد. او به سرعت مراحل ترقی را در shaw طی کرد و معاون ارشد رییس شرکت شد.

دراین زمان شبکه اینترنت ، به طور اختصاصی توسط وزارت دفاع ساخته شده بود تا کامپیوترها رادر حالت اورژانس مثل زلزله و بۀیای طبیعی و نیز مانند حمله دشمن به هم متصل نگه دارد. در طول سالیان مراکز دولتی و تحقیقاتی به انتقال و ارتباطات با نهادهای مشابه از طریق اینترنت پرداختند . بااین حال درسال 1994 هنوز صحبتی درباره تجارت اینترنتی نبود. اما روزی در فصل بهار جف متوجه شد که استفاده از اینترنت هرسال دوهزارو 300 درصد رشد دارد و به این ترتیب فکر راه اندازی سایتی تجاری دراینترنت به ذهنش خطور کرد و خیلی زود مقدمات آن را فراهم کرد . پس از سبک سنگین کردن های بسیار به این فکر افتاد که فروش کتاب ازهمه چیز دراینترنت منطقی تر به نظر می رسد، ازاین رو وارد لوس آنجلس شد و روز بعد به Booksellers convertion American رفت و همه چیز را درباره فروش کتاب فرا گرفت . اومتوجه شد که کتابروشان عمده پیش از این لیست کتابهای خودرا به صورت کامپیوتری در آورده اند و فقط نیاز دارند تا مکانی رابرای عرضه آن داشته باشند . جف نیز هیچ جای مناسبی جز اینترنت برای نشان دادن لیست کتب فروشندگان پیدا نکرد.

به این ترتیب ، در 16 جولای 1995 جف سایت خود را به روی جهانیان باز کرد و در طول 30 روز و تنها بااستفاده از 300 تست کننده سایت توانست بینندگان آمازون از سراسر جهان را به سوی خود جذب کند و دراین مدت به 50 ایالت آمریکا و 45 کشور جهان کتاب صادرکرد.

اوهم اکنون همچنان مدیرعامل و بنیان گذار Amazon است و درسال 2008 مجله تایم نام اورا  در شمار یکصد فرد مشهور و موفق جهان قرار داد.
جشنواره
موسسه شهروند سالم مفتخر است در راستای فرهنگ سازی و استفاده از دستاورد های تجارت الکترونیک در اقتصاد کشور، معرفی کسب و کارهای نوین، ترغیب کارآفرینان جهت ورود به بازار های مجازی و ...
ادامه
ارسال پیامک
از آخرین رویداد ها مطلع شوید: