بیانیه پایانی جشنواره:
1389-11-27


                                                             بسم الله الرحمن الرحیم

خدای متعال را شاکریم که توفیق برگزاری مراسم اختتامیه اولین جشنواره معرفی برترین های کسب وکار اینترنتی را هم زمان با ایام پر برکت آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) به ما عطا فرمود.

سپس تشکر از فعالین کسب و کارهای مجازی که با شرکت در این جشنواره ما را در برگزاری این رویداد فرهنگساز یاری نمودند. و در نهایت تشکر ویژه از بزرگوارانی که در کسوت کارشناس و داور با ما همراه بودند و با اظهار نظرهای دقیق و مو شکافانه و بی دریغ خود در به نتیجه رسیدن تلاشهای دبیرخانه نقش مؤثری داشتند.

اولین جشنواره معرفی برترین های کسب وکار اینترنتی پس از شش ماه تلاش مداوم و خستگی ناپذیر با فراز و نشیب های بسیار امروز، ضمن اعلام اسامی سایت های برتر به کار خود پایان خواهد داد.              
اولین جشنواره معرفی برترین های کسب و کار اینترنتی در راستای فرهنگ سازی و استفاده از دستاوردهاي تجارت الکترونیک در اقتصاد کشور، معرفي كسب و كارهاي نوين و تقدیر از فعالان کسب و کارهای اینترنتی، در دی و بهمن ماه سالجاری برگزار گردید.

محور اصلی برگزاری این جشنواره ایجاد رقابت بین کسب و کارهای مجازی جهت انتخاب برترین ها بود. این رقابت در 2 بخش فروشندگان کالا و خدمات و شرکتهای ارائه خدمات تجارت الکترونیک برگزار گردید. رقابت فروشگاه های مجازی در دو مرحله مورد ارزیابی قرار گرفت که خوشبختانه بیش از 90 درصد سایت های شرکت کننده توانستند مرحله اول داوری را که همان رعایت موارد آئین نامه ساماندهی فروشگاه های مجازی می باشد، پشت سر گذاشته  و حائز دریافت دیپلم افتخار جشنواره شوند.

                             
اگرچه شاخص‌های کیفیت یک فروشگاه اینترنتی تنها در قالب مشخصات فنی قابل بیان نیست ولی در داوری بخش مسابقات، بیشتر به شاخص های فنی توجه شده است تا از تأثیر ذوق و سلیقه داوران جلوگیری شده و عدالت در سنجش عملکرد فروشگاه ها رعایت گردد.

از برنامه های دیگری که در جشنواره اجرا گردید برگزاری 2سمینار با هدف معرفی مدیران کسب وکارهای اینترنتی بود که با توجه به درخواست علاقمندان به یاری خداوند متعال سمینارهای فوق بصورت ماهانه توسط موسسه شهروند سالم برگزار خواهد شد.

با عنایت به مباحث صورت گرفته در جلسات متعدد کمیته برگزاری جشنواره و سخنرانی های ایراد شده توسط صاحبین کسب و کارهای مجازی، بیانیه پایانی با نگاه و توجه ویژه به اموری که می تواند در ارتقای هر چه بیشتر سطح تجارت الکترونیک، بالاخص خرید و فروش اینترنتی داشته باشد و بستر لازم برای فعالیتهای مطلوب را فراهم نماید، تهیه شده و بر آنها تاکید می ورزد :

1-    تشکیل هر چه سریعتر اتحادیه فروشگاه های مجازی به عنوان نهاد حمایتی کسب و کارهای اینترنتی
2-    برخورد و مقابله موثر با فروشگاه های مجازی وشرکتهای خدمات تجارت الکترونیک متخلف، که موجب ایجاد عدم اعتماد خریداران اینترنتی به سایر فروشگاه های مجازی شده اند. 
3-    شفاف سازی امور مربوط به پرداخت و یا معافیت مالیاتی فروشگاه های مجازی توسط دولت
4-    همکاری هر چه بیشتر اداره پست و شرکتهای حمل و نقل در جهت بهبود کیفیت ارسال محصولات فروشگاه های مجازی
5-    انجام تبلیغات موثر با هدف فرهنگسازی خرید اینترنتی توسط دولت
                             

در پایان ضمن تشکر فراوان از مدیران محترم مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت بازرگانی، معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت کار و امور اجتماعی،شهرداری منطقه 3 تهران و بانک پاسارگاد، امیدواریم بدین وسیله توانسته باشیم گامی هر چند کوچک درفرهنگسازی و افزایش کیفیت خرید اینترنتی برداشته باشیم

با تقدیم احترام
دبیرخانه اولین جشنواره معرفی برترین های کسب وکار اینترنتیجشنواره
موسسه شهروند سالم مفتخر است در راستای فرهنگ سازی و استفاده از دستاورد های تجارت الکترونیک در اقتصاد کشور، معرفی کسب و کارهای نوین، ترغیب کارآفرینان جهت ورود به بازار های مجازی و ...
ادامه
ارسال پیامک
از آخرین رویداد ها مطلع شوید: