4برنامه بازرگاني براي همگاني کردن تجارت الکترونيک:
0000-00-00

وزير بازرگاني سال آينده را سال همگاني کردن تجارت الکترونيکي نام نهاد و گفت:‌ توسعه گواهي امضاي الکترونيکي، اعطاي نماد اعتماد الکترونيکي، ايجاد اتحاديه صنفي فروشگاه‌هاي اينترنتي و طراحي مدل سنجش نفوذ کسب و کار و تجارت الکترونيکي در جامعه، 4 برنامه وزارت بازرگاني براي همگاني کردن تجارت الکترونيکي در سال 90 است.

به گزارش خريدنيوز به نقل از ايرنا، مهدي عضنفري در مراسم افتتاح سومين دفتر صدور گواهي الکترونيکي (RA)، از تجارت الکترونيکي به عنوان ابزار تسهيل کننده معاملات نام برد و گفت: وزارت ارتباطات نقش مهمي در بيشتر آشناشدن مردم با اين حوزه دارد.

وي گفت:‌ براي همگاني کردن تجارت الکترونيکي، نيازمند امضاي ديجيتال، نماد اعتماد الکترونيکي، و شکل‌گيري اتحاديه فروشگاه‌هاي اينترنتي هستيم.

غضنفري با بيان اينکه هنوز اتحاديه مشخصي در فضاي مجازي و خريد و فروش اينترنتي وجود ندارد، افزود:‌ اين اقدام مي‌تواند به سايت‌ها ساماندهي لازم را بدهد.

به گفته وي، نماد اعتماد الکترونيکي به اين نحو عمل مي‌کند که هر سايت مدعي تجارت الکترونيکي فروش کالا و خدمات براي دريافت اين نماد بايد به تاييد برسد و پس از آن نماد مورد نظر در سايت فروشنده براي مراجعان ظاهر مي‌شود.

وزير بازرگاني تاکيد کرد: هرچند کيفيت، قيمت کالا و خدمات در سايت دريافت‌کننده نماد اعتماد الکترونيکي معتبر نيست، اما خريدار مطمئن خواهد بود که سايت مورد نظر واقعي است و مسائل شرکت‌هاي هرمي (گلدکوئيستي) به وجود نمي‌آيد.
منبع :خریدنیوز


جشنواره
موسسه شهروند سالم مفتخر است در راستای فرهنگ سازی و استفاده از دستاورد های تجارت الکترونیک در اقتصاد کشور، معرفی کسب و کارهای نوین، ترغیب کارآفرینان جهت ورود به بازار های مجازی و ...
ادامه
ارسال پیامک
از آخرین رویداد ها مطلع شوید: